Parlament Europejski – budżet na czas koronawirusa.
Building of the European parliament in Strasbourg - Reflection of Louise Weiss building in water puddle - Fall season

Parlament Europejski – budżet na czas koronawirusa.

16 kwietnia  – Parlament Europejski rozważy 3,2 miliarda dolarów na wydatki nadzwyczajne, ponieważ liczba przypadków na świecie przekroczyła 2 miliony.

Najbardziej palącą kwestią jest propozycja organu wykonawczego UE na nadzwyczajne wydatki w wysokości 3,2 miliarda dolarów na walkę z pandemią koronawirusa, z czego 3 miliardy dolarów pochodzi bezpośrednio z budżetu bloku.
Finansowanie przeznaczone jest na bezpośrednie zakupy i dystrybucję materiałów medycznych, takich jak maski i respiratory, transport sprzętu, pacjentów w regionach przygranicznych oraz budowę mobilnych szpitali polowych.

Oczekuje się również, że ustawodawcy zatwierdzą specjalne środki finansujące na dostawy żywności dla najbiedniejszych i najbardziej wrażliwych mieszkańców Unii.
Historia pokazała, że gdy przeszkoda wydaje się nie do pokonania, Europa może się zjednoczyć i być kreatywna” – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na początku debaty. „Z optymizmem, determinacją niech bije demokratyczne serce UE i nasze instytucje. Gwarantuje to słuszność europejskich ambicji”.
Według Johns Hopkins University debata nastapiła, gdy liczba przypadków COVID-19 przekroczyła 2 miliony. Liczba zgonów w czwartek rano wynosiła prawie 138 000. Stany Zjednoczone odnotowały 640 000 przypadków i 31 000 zgonów.

0

Dodaj komentarz