Pierwszy sanepid zaczął podawać liczbę zakażeń wśród dzieci

Pierwszy sanepid zaczął podawać liczbę zakażeń wśród dzieci

Wzrost zakażeń koronawirusem widoczny jest również wśród dzieci. Prawie co dziesiąty pacjent z COVID-19 ma mniej niż 18 lat – wynika z nowych danych publikowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczą w Krakowie. Przed rozpoczęciem roku szkolnego jako jedyni zaczęli przedstawiać osobną statystykę zakażeń dla tej grupy pacjentów.

Wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a ile zakażeń koronawirusem pojawia się wśród dzieci i młodzieży? W ostatnich dniach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie jako pierwsza zdecydowała się na dokładniejsze ujęcie w dobowych raportach o koronawirusie przypadków COVID-19 w najmłodszej grupie pacjentów.

Korowirus. Ile przypadków jest aktualnie wśród dzieci?

Jak czytamy w aktualnym raporcie, spośród 3761 z tzw. aktywnych przypadków COVID-19 dokładnie 349 to pacjenci do 18. roku życia. W ciągu ostatniej doby w woj. małopolskim potwierdzono 108 nowych zakażeń koronawirusem. Dziesięć z nich dotyczyło właśnie dzieci. W poprzednich dniach odnotowywano od 9 do 14 zakażeń na dobę.

Sprawa zakażeń wśród dzieci zaczęła regularnie pojawiać się w pytaniach do WSSE, dlatego zdecydowaliśmy się na stałe podawanie tych danych w dobowych raportach. Nie ma ognisk zachorowań związanych z grupą dzieci. Ci pacjenci pochodzą zazwyczaj z ognisk rodzinnych – poinformowała Wirtualną Polskę Dominika Łatak-Glonek, rzecznik prasowa WSSE w Krakowie.

Powrót do szkoły a koronawirus. Ryzyko jest

Z danych WSSE Kraków wynika, że dzieci to aktualnie 9 proc. zakażonych koronawirusem. To pierwsze takie dane podawane przez państwowe służby. Inne sanepidy nie ujmują w swoich statystykach małych pacjentów. O liczbę aktywnych przypadków COVID-19 wśród dzieci zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia. Jak dotąd nie otrzymaliśmy informacji.

Boss

0

Dodaj komentarz