Polskie Echo:”Będzie blokada miasta”

Szefowa Home Office Priti Patel potwierdził, że miasto Leicester może być objęte blokadą po wzroście liczby przypadków koronawirusa. Nie wychodź z domu bez ważnego powodu.

Wypowiadając się w programie Andrew Marr Show w BBC, powiedziała,  że rząd rozważa ten ruch, o którym donosił w Sunday Times.

 Obecnie dane z testów wciąż są analizowane.

Pani Patel powiedziała, że ​​rozmawiała z sekretarzem zdrowia Mattem Hancockiem o możliwym lokalnym zablokowaniu i powiedziała, że ​​„dodatkowe wsparcie” zostanie udzielone w tym obszarze.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni czerwca 658 osób uzyskało wynik pozytywny. 

North Evington został zidentyfikowany jako obszar miasta z gwałtownym wzrostem przypadków – jest to wspólnota ciasno wybudowanych domów, zmieszanych ze starymi budynkami przemysłowymi i miejscami kultu wielu wyznawców.

Szkoły zostały zamkniete czyli:

Herrick Primary in Rushey Mead; Moat Community College in Highfields; Whitehall Primary in Rowlatts Hill; oraz akademie Humberstone Junior i Humberstone Infant .

Osoby pozytywnie przeszły testy w supermarkecie Sainsbury’s na Melton Road, producent żywności Samworth Brothers, w zakładach Beaumont Leys i  w fabryce Pladis w South Wigston.

 

 

 

 

We współpracy z: Polskie Echo

0

Dodaj komentarz