Pomoc bliźniemu.

Nasze życie zmieniło się w ostatnim czasie z dnia na dzień. Musieliśmy zostawić w oddali to co kochaliśmy, to co mieliśmy, a zwłaszcza Nasze kochane rodziny. Niestety osoby starsze są bardzo narażone działanie wirusa podczas pandemii. Takie osoby nie powinny wychodzić z domu, powinny odizolować się na ten trudny czas od świata. Wiem , może to być trudne nie tylko dla nas , ale i dla nich. Myślę, że powinniśmy stawić czoła problemowi i pomóc na swój sposób osobom starszym. Ale nie tylko. Możemy pomóc osobom , które walczą z Koronawirusem. Mówię tutaj o lekarzach, pielęgniarkach ale także o ratownikach medycznych. To oni mają kontakt z osobami zarażonymi i muszą się chronić.

Czy ludzie postępują tak jak powinni?
Co do tego możemy dużo mówić. Są miasta, gdzie ulice są puste, jednak nie wszędzie. Nie wszyscy ludzie jednak postępujecie zgodnie z pasującymi obecnie zasadami bezpieczeństwa. Już od początku szliśmy masowo do marketów i robiliśmy zakupy na zapas. Jest to jednak niemądre, ponieważ ty kupisz sobie na zapas na przykład mąkę , kilka osób też tak zrobi, i powiedzmy, że 9 na 10 osób zrobi zakupy , a dla tej jednej osoby zabraknie jej. Myślmy co robimy. Czy wychodzenie w miejsca , gdzie są duże skupiska ludzi . To jest dla Nas wszystkich niebezpieczeństwo. Wystarczy, że jeden z nas będzie miał wirusa, dotknie klamki, i roznosi się choroba po całym mieście i nie tylko. Zostańmy w domu. Młodzieży , zostańcie także w domu, wytrzymajcie ten czas kwarantanny i nie spotykajcie się ze znajomymi. Wybierzcie przez ten czas epidemii kontakt telefoniczny czy online.

Jak możemy pomóc bliźniemu?
Myślę, że szycie maseczek przez wiele kobiet w Polsce, które następnie dostarczają je do szpitali jest wspaniałym gestem. Musimy dbać w miarę możliwości o nasze służby zdrowia, bo kto będzie nas leczył gdy lekarze zarażą się ? Dziewczyny, które szyjecie maseczki. Brawo dla Was. Ale i także dla restauracji, które wspierają służbę zdrowia posiłkami. Jak możemy pomóc jeszcze sobie nawzajem? Jeśli masz sąsiadkę czy sąsiada , którzy nie mogą wyjść z domu , pomóż im, zrób im zakupy , idź do apteki i wykup im recepty. Możesz i psa wyprowadzić na spacer, ale pamiętaj oczywiście o zasadach bezpieczeństwa i nie idź tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Możemy pomóc sobie nawzajem przede wszystkim nie odwiedzając się nawzajem. Nie idźmy do na przykład babci czy dziadka. Nie narażajmy bliskich na zarażenie się wirusem, zaproponujmy rozmowę przez Skype.

Dominika

0

Dodaj komentarz