Pomyłka sanepidu. Polityk opozycji otrzymał wynik testu na obecność koronawirusa szefa MSWiA.

Pomyłka sanepidu. Polityk opozycji otrzymał wynik testu na obecność koronawirusa szefa MSWiA.

Otrzymałem wyniki testu ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego – przyznał w Polsat News wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-Koalicja Polska. Polityk tym przykładem zilustrował słabą jakość – jego zdaniem – działania sanepidu.

O skuteczności działań w walce z epidemią dyskutowali goście programu “Śniadanie w Polsat News” u Piotra Witwickiego.

W pewnym momencie senator Michał Kamiński przyznał zaskakującą rzecz: przez omyłkę otrzymał wynik testu na obecność koronawirusa jednego z najważniejszych polityków PiS, szefa MSWiA i koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Kamiński stwierdził, że natychmiast po tym, jak zdał sobie sprawę z pomyłki, usunął przesłane mu dane. Jak wyjaśniał senator, długo czekał na wyniki swojego testu na obecność koronawirusa.

Po ponagleniach otrzymałem z sanepidu poufne dane medyczne, jakim jest wynik należący do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego – powiedział Michał Kamiński ku zaskoczeniu prowadzącego i gości “Śniadania w Polsat News”.

W ten sposób Kamiński – jak sam stwierdził – starał się wykazać, że działanie instytucji sanitarnych w Polsce jest na niskim poziomie. Wicemarszałek Senatu przekazał, że należący do niego wynik testu okazał się ujemny.

 

 

Dr Andrzej J.Samosiuk

Dr Andrzej J.Samosiuk

Psycholog

0

Dodaj komentarz