Powikłania po koronawirusie.

Powikłania po koronawirusie.

Nawet, jeśli zakażenie koronawirusem przeszliśmy bezobjawowo, konsekwencje dla naszego zdrowia mogą się ujawniać już po wyzdrowieniu. Lekarze z Łodzi przebadali 150 pacjentów, którzy zgłosili się zaniepokojeni dolegliwościami po przechorowaniu Covid-19. Duży wpływ na stan ozdrowieńców ma ich styl życia przed zachorowaniem.

O możliwości poddania się badaniom, pacjentów z województwa łódzkiego, e-mailem informuje sanepid. Chorzy na Covid-19, po zakończeniu domowej izolacji, mogą skorzystać z konsultacji kardiologicznej.

W Łódzkiem działają dwie poradnie dla ozdrowieńców: jedna w Poradni Kardiologicznej przy Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi, druga w Centrum Medycznym Boruta w Zgierzu. Pracę obydwu placówek nadzoruje Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Podczas domowej izolacji, pacjenci korzystają z teleporad i mogą w ten sposób zgłaszać niepokojące dolegliwości – wyjaśnia dr Michał Chudzik z Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Idea stworzenia tych poradni była właśnie taka, żeby po czasie izolacji pacjenci również mieli możliwość konsultacji specjalistycznej. Jak się okazuje, po przechorowaniu Covid-19 są w różnym stanie, zarówno psychicznym, jak i fizycznym i zgłaszają objawy. Od drobnych i mało specyficznych do takich, które mogą budzić niepokój powikłań ze strony układu sercowo-naczyniowego – dodaje.

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz