Prezydent Donald Trump:”…nie wystarczą, aby odbudować  gospodarkę.”

Prezydent Donald Trump:”…nie wystarczą, aby odbudować  gospodarkę.”

Same zamówienia rządowe prawdopodobnie nie wystarczą, aby odbudować  gospodarkę.

 

Na kilka tygodni przed tym, jak wszystkie stany na terenie USA wydały wiosną nakazy kwarantanny, Amerykanie już wydawali mniej, podróżowali mniej, mniej konsumowali. Małe firmy już zmniejszały zatrudnienie, a nawet zamykały działalność.

 

Ludzie skutecznie likwidowali gospodarkę – zanim rząd im to nakazał. I ten wzorzec, widoczny w szeregu danych z ostatnich dwóch miesięcy, sugeruje w nadchodzących tygodniach, że oficjalne oświadczenia będą miały ograniczoną wiarygodność, aby otworzyć gospodarkę na powrót.

 

W niektórych stanach, które już rozpoczęły ten proces, te same codzienne dane gospodarcze pokazują jedynie skromne oznaki, jak dotąd, że firmy, pracownicy i konsumenci powrócili do swoich starych rutynowych procedur.

 

Takie dane, w połączeniu z niedawnym badaniem opinii, sugerują, że Amerykanie, którzy sami wyłączali gospodarkę, mogą szybko nie otworzyć jej ponownie – nawet jeśli urzędnicy twierdzą, że jest to w porządku.

 

Alex                                                                                                                                                                                                             Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz