Prof. Wł.Gut: „Zasad bezpieczeństwa jest kilka”

Prof. Wł.Gut: „Zasad bezpieczeństwa jest kilka”

Zasad bezpieczeństwa jest kilka – stwierdza prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Według eksperta należy trzymać dystans od innych osób, ograniczyć liczbę kontaktów do tych niezbędnych, stosować środki higieny, a tam, gdzie nie można zachować odpowiedniej odległości od innych, należy stosować bariery fizyczne.

O odległości od innej osoby trzeba pamiętać wszędzie. Także w sklepach czy kościele. – Jeśli trzymamy dystans i mamy maseczkę, to w kościele jesteśmy bezpieczni – twierdzi prof. Włodzimierz Gut.

Problemem mogą być natomiast szkoły. – Tutaj są dwie kwestie. Po pierwsze trzeba w szkole stworzyć warunki, które będą pozwalały zachować dystans i zadbać o czas przerwy, ale tak, by wszyscy się nie przemieszczali w tym samym czasie, ponieważ to sprzyja kontaktom, a większa odległość zostaje wtedy zaburzona – tłumaczy ekspert.

Prof. Gut zwraca również uwagę na to, że zachowanie dystansu po szkole może być nawet większym problemem. Dlaczego? – To właśnie w grupie młodzieży jest najwięcej tzw. antycovidowców – zauważa ekspert.

 

Boss

Boss

Covid-19-Senior-Ekspert

0

Dodaj komentarz