Profesor zmarła na oczach studentów. Była chora na COVID-19

Profesor zmarła na oczach studentów. Była chora na COVID-19

Prof. Paola De Simone zasłabła, gdy prowadziła wykład online dla grupy blisko 40 studentów. 46-latka miała objawy COVID-19 od tygodni, ale mimo to dalej pracowała. Ciało wykładowczyni znalazł mąż.

Prof. Paola de Simone pracowała na Universidad Argentina de la Empresa w Buenos Aries, wykładała politologię i stosunki międzynarodowe. Miesiąc temu 46-latka zakaziła się koronawirusem. Jak pisała w swoich mediach społecznościowych, objawy COVID-19 utrzymywały się od tygodni.

“To bardzo skomplikowane. Mam wirusa od ponad czterech tygodni i objawy nie ustępują. Mój mąż jest teraz wyczerpany pracą” – pisała De Simone.

Kobieta czuła się chora, ale mimo to wykonywała swoją pracę w normalnym trybie. 2 września prof. Paola De Simone prowadziła wykład online, który oglądało ok. 40 studentów. Jak podają argentyńskie media, w pewnym momencie studenci zauważyli, że wykładowczyni zaczyna słabnąć. Miała problem z przełączaniem slajdów, a jej oddech stawał się ciężki.

“Zaczęła wykład od stwierdzenia, że ma zapalenie płuc, widzieliśmy, że jest gorzej niż na poprzednich zajęciach. W pewnym momencie nie mogła kontynuować przyłączanie slajdów ani mówić, straciła równowagę” – opowiedziała w rozmowie z “The Washington Post” Ana Breccia, jedna ze studentek obecnych na wykładzie.

Studenci prosili De Simone, żeby podała im swój adres, aby mogli wezwać karetkę. Kobieta nie odpowiedziała. Prawdopodobnie zdołała jednak zadzwonić do swoje męża, który jest lekarzem na oddziale ratunkowym. Niestety, kiedy dotarł do domu, było już za późno. De Simone już nie żyła.

Paola de Simone osierociła córeczkę.

“W ten smutny sposób wirus przypominał nam, że jest prawdziwy” – napisała Silvina Sterin Pensel, przyjaciółka wykładowczyni, która jest dziennikarką w Nowym Jorku.

W ostatnich tygodniach w Argentynie codziennie notuje się około 10 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

 

Matheo

Matheo

Korespondent

0

Dodaj komentarz