Przerażająca druga fala może uderzyć zbyt wcześnie

Przerażająca druga fala może uderzyć zbyt wcześnie

Dziesiątki stanów USA zaczynają ponownie otwierać swoje gospodarki, mając nadzieję na złagodzenie bólu gospodarczego spowodowanego ograniczeniami walki z pandemią. Ale robiąc to teraz – zanim spełnią nawet minimalne kryteria bezpiecznego ponownego otwarcia – sami prowokują katastrofę, pisze nasz reporter naukowy Donald G. McNeil Jr.

 

Donald powiedział, że państwa znoszące ograniczenia „żyją teraz w świecie snów”. „Desperacko chcą ponownie otworzyć się – i mają rację, że to czują. Ale przekonali się, że ponowne otwarcie jest bezpieczne i nie jest tak ”.

 

W rezultacie budząca obawę druga fala infekcji może nie czekać do jesieni, wielu naukowców powiedziało Donaldowi. Przedwczesne ponowne rozproszenie może spowodować kolejną ogromną falę rozprzestrzenienia Covid-19, które nieprzewidywalnie pojawi się w całym kraju.

 

„Nie otwieramy się ponownie w oparciu o naukę” – powiedział dr Thomas R. Frieden, były dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom w administracji prezydenta Obamy.

 

Otwieramy się ponownie w oparciu o politykę, ideologię i naciski społeczne. I myślę, że źle się skończy” – zapowiada  dr Thomas R. Frieden.

 

Alex                                                                                                                                                                                                        Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz