Przestał obowiązywać limit pasażerów

Przestał obowiązywać limit pasażerów

Od 1 lipca przestał obowiązywać limit pasażerów na pokładzie samolotów latających z i do Polski. Do tej pory, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z końca maja, na pokładzie można było zajmować maksymalnie połowę miejsc siedzących. Dziś także zniesiony zostaje zakaz lotów międzynarodowych do państw Europy czy Azji.
Po protestach branży lotniczej od 1 lipca zniesiony jest zakaz zajmowania przez pasażerów wszystkich dostępnych miejsc na pokładzie samolotów lecących z i do Polski.

 

Z dniem 1 lipca 2020 r. zniesiono wymóg rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nakazujący przewożenie danym statkiem powietrznym, w tym samym czasie, nie więcej pasażerów niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc przeznaczonych dla pasażerów określonej w dokumentacji technicznej statku powietrznego. ~Urząd Lotnictwa Cywilnego

Do tej pory, w związku ze środkami ostrożności przeciwko rozprzestrzenianiu się covid-19 obowiązywała tzw. szachownica – pasażer mógł zająć co drugi fotel na pokładzie.
0

Siergiej

Korespondent z Kijova

Dodaj komentarz