R.Johansen: “Drastyczne środki do walki z koronawirusem w Oslo – stolica się zamyka”

R.Johansen: “Drastyczne środki do walki z koronawirusem w Oslo – stolica się zamyka”

Podczas konferencji prasowej 6 listopada burmistrz Oslo Raymond Johansen ogłosił wprowadzenie społecznego zamknięcia stolicy. Restrykcyjne środki do walki z koronawirusem wchodzą w życie od poniedziałku i potrwają na razie trzy tygodnie.

Jak przyznaje Johansen, nie ma wątpliwości, że nowe ograniczenia będą miały konsekwencje zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla osób prywatnych. Władze Oslo uznały jednak poziom infekcji za zbyt wysoki: tylko w ciągu ostatnich kilku dni w stolicy kraju fiordów zarejestrowano 545 kolejnych przypadków zakażeń i ogólny wzrost odsetka nowych zachorowań we wszystkich grupach wiekowych oprócz osób powyżej 90. roku życia.

Zmiany wchodzą w życie już po weekendzie

Od 9 listopada zatem będą zamknięte wszystkie siłownie, kina, teatry, place zabaw, kręgielnie i tym podobne obiekty. Dorośli nie będą mogli także korzystać z zajęć rekreacyjnych, a wszystkie imprezy zaplanowane w pomieszczeniach muszą zostać odwołane.

Dotkliwe dla właścicieli i pracowników lokali gastronomicznych okaże się z pewnością obostrzenie związane z wydawaniem napojów wyskokowych: od 9 listopada restauracje i bary mogą pozostać otwarte, jednak zabrania się w nich sprzedaży alkoholu.

Surowsze zasady w sklepach, szkołach i taksówkach

W sklepach i centrach handlowych zacznie natomiast obowiązywać nakaz zachowywania przynajmniej dwumetrowej odległości między klientami. W razie potrzeby będą tego pilnować ochroniarze. Ponadto zarówno kierowcy taksówek, jak i pasażerowie będą musieli nosić maseczki ochronne zakrywające nos i usta.
Biblioteki będą nadal czynne. Będzie można także organizowawać zajęcia sportowe i treningi dla dzieci, ale wszelkie puchary i turnieje dla najmłodszych muszą zostać odwołane. W szkołach na poziomie wyższym niż podstawówki wprowadzono jednak poziom czerwony, który oznacza surowsze wymagania dotyczące odległości i kontaktu zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, a także częściowo przejście na tryb nauczania online.
Oprócz nowych środków ostrożności wszystkie inne, które są obecnie aktualne, będą kontynuowane.
Bjorn
Bjorn
Skandynawski współpracownik
0

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Avatar
  tik

  There is obviously a bundle to realize about this. I feel you made some nice points in features also. Camellia Curr Hyacinth

  0
 2. Avatar
  S_film

  Thanks for the auspicious writeup. It in reality was once a amusement account it. Karolina Elliot Beaston

  0

Dodaj komentarz