Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano w trzech szkołach.

Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano w trzech szkołach.

Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano w trzech szkołach. Chodzi o Kiełpin (woj. pomorskie), Bożejowice (woj. dolnosląskie) oraz Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie). Powodem jest koronawirus.

Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano już w trzech szkołach. Powodem jest koronawirus.

O pierwszym przypadku informowaliśmy w poniedziałek po południu. Rozpoczęcie roku szkolnego odwołano w Kiełpinie z powodu zakażenia koronawirusem jednego z nauczycieli.

W poniedziałek wieczorem okazało się, że rozpoczęcie roku szkolnego jest odwołane również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach (woj. dolnośląskie) oraz w Biskupcu (woj. kujawsko-pomorskie).

W przypadku Bożejowic na ten moment nie wiadomo jeszcze, na kiedy przewidziany jest powrót do szkoły. Władze poinformowały jedynie, że taki komunikat zostanie opublikowany na stronie placówki, a także witrynach parafii oraz Urzędu Gminy w Bolesławcu.

Powodem przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego jest podejrzenie zakażenia koronawirusem. Szkoła nie precyzuje, czy chodzi o pracownika placówki, czy któregoś z uczniów.

Z kolei rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu zostało przesunięte na 8 sierpnia. Decyzję podjął burmistrz gminy Kamil Kozłowski. Jak zaznaczył w liście do dyrektor szkoły: “w związku z dynamiką sytuacji termin może ulec zmianie”.

Jednocześnie burmistrz Biskupca podkreślił, że wznowienie działalności placówki nie zostanie wznowione, dopóki przebadani nie zostaną wszyscy pracownicy szkoły. Kamil Kozłowski poinformował, że powodem przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego jest wykrycie zakażenia koronawirusem w rodzinie jednego z pracowników placówki.

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz