Senator John Kennedy: Gospodarka upadnie, jeśli nie zatrzymamy COVID-19

Senator John Kennedy: Gospodarka upadnie, jeśli nie zatrzymamy COVID-19

John Kennedy powiedział w piątek 1 maja, że gospodarka Ameryki pogrąży się w kryzysie, jeśli pozostanie zamknięta, dopóki liczba przypadków koronawirusa nie spadnie do zera.

W wywiadzie z gospodarzem programu „Brian Kilmeade Show” Brianem Kilmeade’em Kennedy oznajmił, że w jego rodzinnym stanie potwierdzono, że sprawy związane z COVID-19 idą w dobrym kierunku.

„W Luizjanie nasze działania zmierzają we właściwym kierunku. Nowy Orlean był i jest «gorącym punktem», ale aktualnie odnotowywane wyniki są tam lepsze. Jeśli spojrzysz na naszą całkowitą liczbę spraw stanowych w Luizjanie, znacznie więcej niż połowa chorych była i jest rejestrowana w Nowym Orleanie i obszarze metropolitalnym”, stwierdził.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest prawie 1 100 000 potwierdzonych przypadków, a w prognozach przewiduje się, że liczba zgonów przekroczy dziś 64 000. Władze Luizjany twierdzą, że zarejestrowały ponad 25 000 chorych. Według Associated Press, szacowana liczba ofiar śmiertelnych w stanie osiągnęła w czwartek 1940, czyli niemal o 200 więcej w porównaniu z dniem poprzednim, kiedy mówiono o 1770 zmarłych. Gubernator John Bel Edwards zauważył podczas swojej codziennej konferencji prasowej, że suma zgonów w tym tygodniu przekroczyła oficjalną liczbę ofiar śmiertelnych w wyniku huraganu Katrina w 2005 roku.

Wprowadzone w Luizjanie środki zapobiegawcze i zakazy uczestnictwa w  zgromadzeniach powyżej 10 osób wygasły wczoraj, 30 kwietnia.

Według danych Departamentu Pracy opublikowanych w czwartek, liczba osób składających roszczenia z tytułu bezrobocia w Luizjanie w ubiegłym tygodniu zbliżyła się do 340 000.

„Nasza gospodarka jest silnie uzależniona od ropy i gazu, turystyki, produkcji petrochemicznej, produkcji drewna, rolnictwa, akwakultury (…). Nie mamy wielu dużych firm”, dodał Kennedy. „Mamy przeważnie małe przedsiębiorstwa i one najbardziej odczuwają ten kryzys”.

„Przez elity i niektórych członków mediów (…) politycy, naukowcy mówią, że jesteś «moralnie skażony, jeśli chcesz rozmawiać o gospodarce». Myślę, że ten punkt widzenia nie jest zgodny z rzeczywistością”, zauważył senator.

Kennedy powiedział, że „wiele szkód zostało wyrządzonych zarówno pod względem zdrowia publicznego, jak i pod względem naszego zdrowia ekonomicznego”.

„Słyszałem, jak niektórzy krajowi komentatorzy sugerują, że «nie powinniśmy nawet myśleć o otwarciu gospodarki, dopóki wyraźnie nie będziemy mieć żadnych przypadków koronawirusa». Do tego czasu ekonomia się załamie. Chciałbym, abyśmy mogli to zrobić, ale spalilibyśmy wioskę zamiast jej ratować”, podkreślił Kennedy.

 

Alex

Koordynator projektu
0

Dodaj komentarz