Śląsk: Cztery ogniska zakażeń: 3 wesela i przyjęcie komunijne

Śląsk: Cztery ogniska zakażeń: 3 wesela i przyjęcie komunijne

Na Śląsku w ostatnim czasie odnotowano najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Ustalono, że w regionie pojawiły się 4 ogniska. Trzy z nich wybuchły na weselu. Czwarte – podczas przyjęcia komunijnego.

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek poinformowało o 548 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Ustalono, że chodzi m.in. o 98 osób z województwa śląskiego.

W regionie wykryto 4 ogniska zakażeń. Trzy z nich to wesela. 8 sierpnia podczas przyjęcia zorganizowanego po ślubie bawiło się 80 osób. Okazało się, że jeden z członków grającego na weselu zespołu muzycznego był zakażony. COVID-19 wykryto u 41 gości – podało RMF FM.

Goście z wesela tydzień później uczestniczyli w przyjęciu komunijnym, po którym potwierdzono zakażenie u 5 osób. Nie wszystkich jeszcze przebadano. Po dwóch kolejnych weselach zakażenie koronawirusem na Śląsku potwierdzono u 3 i 16 osób.

Koronawirus nadal jest jednym z najpoważniejszych problemów w skali kraju i świata.- Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną – apelował w ostatnim czasie podczas konferencji prasowej rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Boss

0

Dodaj komentarz