Steinar Madsen: „Norwegia boryka się z brakami wariantu deksametazonu”

Steinar Madsen: „Norwegia boryka się z brakami wariantu deksametazonu”

OSLO CHCE ZAOSTRZYĆ RESTRYKCJE

Rada Miasta Oslo ostrzega, że wkrótce może zaostrzyć środki do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w stolicy. Powód: ludzie nie stosują się do zalecenia dobrowolnego stosowania maseczek na usta i nos w transporcie publicznym, gdy trudno jest utrzymać odległość jednego metra między pasażerami. Lokalne władze rozważają wprowadzenie nakazu noszenia maseczek.

Możliwe również, że maksymalna dozwolona liczba uczestników wydarzeń w pomieszczeniach zostanie zmniejszona z 200 do 50 osób, a restauracje będą zobowiązane do rejestrowania gości.

Dodatkowo, jak dowiedziało się NTB, prywatne zgromadzenia więcej niż pięciu osób mogą zostać zakazane. Nie dotyczy to osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym. Obecnie w Oslo nie wolno się spotykać w prywatnych grupach ponad 10 osób.
Oprócz teo rozważa się ograniczenie wstępu do klubów nocnych o 22:00.

KURCZĄ SIĘ ZAPASY LEKU NA COVID-19

Norwegia boryka się z brakami wariantu deksametazonu, który stosuje się w leczeniu m.in. COVID-19. Steinar Madsen, dyrektor medyczny Norweskiej Agencji Leków, tłumaczył na łamach norweskiej prasy, że brakuje niektórych mocy tabletek, ale nie odnotowano jeszcze całkowitego deficytu leku. Można więc kontynuować terapię leczonych obecnie pacjentów, jednak kraj fiordów obawi sie o stabilne dostawy.

PIERWSZY PRZYPADEK ZAKAŻENIA W GMINIE

W gminie Røros wykryto pierwszy przypadek koronawirusa. W mieście Røros, stanowiącym centrum administracyjne gminy, miał postój autobus, którym podróżowało kilku zakażonych emerytów z Rogaland. Lokalne władze podejrzewają, że zarażona osoba miała wówczas kontakt z tą grupą. To pracownik kawiarni. Na czas oczekiwania na wyniki testów natomiast ponad 30 osób zostało poddanych kwarantannie.

KORONAWIRUS NA ODDZIALE DLA NOWORODKÓW

U dwójki pracowników oddziału intensywnej terapii noworodków w Rikshospitalet, części Szpitala Uniwersyteckiego w Oslo, potwierdzono zakażenie COVID-19. 25 pracowników zostało dotychczas poddanych kwarantannie w wyniku infekcji. Oddział przyjmuje teraz tylko pilne przypadki, a oddział intensywnej terapii noworodków w Ullevål zwiększył swoją gotowość do przyjmowania nowych pacjentów.
Bjorn
Bjorn
Skandynawski współpracownik
+1

Dodaj komentarz