Testy PCR na COVID-19 są bezużyteczne.

Testy PCR na COVID-19 są bezużyteczne.

Testy PCR na COVID-19 bezużyteczne.

Popularne testy PCR nie zostały stworzone do wykrywania koronawirusa twierdzi ich twórca. Mają również dawać dodatni test u każdej osoby – nieważne czy zdrowej czy chorej – takie rewelacje zawiera grafika opublikowana na facebookowym profilu: “Żyj bez ograniczeń. Rozwój osobisty, wzrastanie samoświadomości” – informuje Demagog.

Grafika jednak zawiera liczne kłamstwa. Po pierwsze wynalazca testów Kary Mullis nie mógł powiedzieć, że nie zostały one stworzone do wykrywania COVID-19, ponieważ zmarł w 2019 roku przed rozpoczęciem pandemii w Chinach.

W przypadku drugiej informacji o występowaniu dodatniego testu u każdej osoby z pomocą przychodzi statystyka, a dokładnie portal “ourworldindata.org”, który informuje o procentowym udziale testów pozytywnych w różnych państwach na całym świecie.  Gdyby informacje z grafiki były prawdziwe, to wszędzie wynosiłyby 100%, a mamy duże różnice od 2,4% pozytywnych testów w Finlandii do 40% z Bułgarii. Wszystko zależy do strategii testowania przyjętej przez rząd.

 

Fake News

Covid-19 Fake News

Expert

0

Dodaj komentarz