Tomasz Peplak: „Gospodarka  nieczynna  do odwołania”

Tomasz Peplak: „Gospodarka  nieczynna  do odwołania”

Jeżeli   jeszcze ktoœ nie wierzy,  że żyjemy w państwie absurdu to spieszę z najnowszym tego potwierdzeniem. Otóż prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (jak dumnie brzmi nazwa Urząd) uznał, że dane rejestracyjne samochodów, podobnie jak PESEL, czy adres e-mail,  są danymi osobowymi. Powinny zatem podlegać analogicznej ochronie, respektującej ochronie RODO.

Stoi to w opozycji z ubiegłorocznym orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że dane rejestracyjne identyfikują  pojazd, a nie osobę, dlatego nie można uzna  ich za dane osobowe.

Może to dosyć  błahy przykład w skali państwa, ale dokładnie prezentuje to, w jaki sposób tworzone jest w naszym kraju prawo, w tym to najważniejsze dla osób prowadzących biznes.

 

Jedna instytucja tworzy przepisy, które mają być stosowane przez wszystkich, podczas gdy druga, zaprzecza tej pierwszej i nakazuje zachowania wprost przeciwne.

Trzeba przyznać, jak to wielokrotnie pisałem, że prowadzenie biznesu w naszym kraju to zajęcie z pogranicza sportów ekstremalnych.

A co słychać, jeśli chodzi o odmrażanie gospodarki? Jest dobrze, otwarto lasy. Teraz przynajmniej przedsiębiorca, zamiast prowadzić  swój biznes i zarabiać pieniądze, będzie mógł pójść  do lasu i… pospacerować.

 

Zapraszam do lektury

Tomasz Peplak

Tomasz Peplak

www.gazeta-msp.pl

0

Dodaj komentarz