Tylko 17 krajów wolnych od COVID-19

Tylko 17 krajów wolnych od COVID-19

Gdzie jeszcze nie ma koronawirusa? Na oficjalnej liście tylko 17 krajów.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. W sumie odnotowano ponad milion przypadków zachorowań na COVID-19, w tym ponad 70 tys. ofiar śmiertelnych. Czy są jeszcze kraje, do których koronawirus nie dotarł? Według oficjalnych danych w kilkunastu państwach nie potwierdzono żadnych przypadków zarażenia.
Samoa fot. Pixabay/ na zdj. Samoa

Na początku roku z pewnością niewiele osób przypuszczało, że wirus z chińskiego Wuhan rozprzestrzeni się po całym świecie. Zgodnie z oficjalnymi danymi koronawirus nie dotarł jeszcze do 17 krajów. Eksperci podchodzą jednak dość sceptycznie do tych statystyk.
17 krajów na świecie bez koronawirusa?

Według aktualnych danych (mapa zachorowań z 6 kwietnia) spośród 193 państw świata tylko 17 nie zgłosiło przypadków zachorowań na COVID-19 – podaje BBC.

Kraje bez koronawirusa to: Jemen, Mikronezja, Korea Północna, Kiribati, Komory, Lesotho, Palau, Samoa, Tadżykistan, Tonga, Turkmenistan, Tuvalu, Vanuatu, Wyspy Marshalla, Nauru, Wyspy Salomona oraz (będące jednym państwem) Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Eksperci są jednak zgodni co do tego, że w części z tych krajów przypadki COVID-19 nie zostały po prostu zgłoszone. Jako przykład mało wiarygodnych państw w kwestii oficjalnych statystyk dot. koronawirusa podaje się komunistyczną Koreę Północną czy pogrążony w wojnie Jemen. Bardziej wiarygodne wydają się kraje wyspiarskie, które – według danych ONZ – znajdują się w dziesiątce najrzadziej odwiedzanych miejsc świata. Jak podaje BBC, naukowcy podkreślają, że naturalna izolacja tych miejsc nie powoduje, że problem pandemii tam nie istnieje.

0

Dodaj komentarz