Ukraina zamyka granice dla obcokrajowców

Ukraina zamyka granice dla obcokrajowców

Ukraiński rząd podjął w środę decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu wjazdu do kraju dla obcokrajowców. Wchodzi on w życie od 29 sierpnia i ma obowiązywać przez miesiąc.

Ograniczenie dotyczące wjazdu obcokrajowców na teren Ukrainy nie będzie dotyczyć kilku grup osób, m.in.: tych, które posiadają pozwolenie na pobyt, są członkami misji międzynarodowych i humanitarnych, osób wjeżdżających do kraju tranzytem, kierowców pojazdów ciężarowych, instruktorów państw członkowskich NATO, działaczy kultury, którzy mają zaproszenie od instytucji kultury. Władze Ukrainy pozwolą także wjeżdżać obywatelom Białorusi.

Ukraina – rosnąca liczba zakażeń

Decyzja o zamknięciu granic dla cudzoziemców jest efektem rosnącej liczby zakażeń koronawirusem na Ukrainie. Odnotowano tam już ponad 110 tys. osób zarażonych COVID-19, z których 2354 zmarły. Od końca lipca nie odnotowano tam ani jednego dnia, w którym stwierdzono mniej niż 1000 nowych przypadków. W sierpniu kilka razy liczba nowych przypadków przekroczyła 2000 dziennie. Obecnie w tym kraju jest ponad 54 tys. aktywnych przypadków SARS-CoV-2.

W związku z poziomem zachorowalności powinniśmy ochronić naszych obywateli i wykazać się odpowiedzialnością wobec naszych zagranicznych partnerów – ocenił premier Denys Szmyhal, cytowany przez “Business Insider” za “PAP”.

Zakaz wjazdu dla obcokrajowców ma obowiązywać od 29 sierpnia do 28 września. Kwarantanna dla osób, które wjeżdżają na Ukrainę będzie zaś obowiązkowa przynajmniej do końca października.

0

Siergiej

Korespondent z Kijova

Dodaj komentarz