USA: Kościoły ponownie zamykają się.

USA: Kościoły ponownie zamykają się.

Kościoły, które zostały ponownie otwarte, zamykają się ponownie w miarę rozprzestrzeniania wirusa.

Po krótkim otwarciu na osobiste nabożeństwa kilka kościołów musiało ponownie zamknąć, gdy wirus rozprzestrzenił się w ich ławkach.

Kościół katolicki Świętego Ducha w Houston został zamknięty po tym, jak pięciu księży uzyskało pozytywny wynik ostatniego weekendu po śmierci jednego księdza, ks. Donnella Kirchnera, u którego zdiagnozowano zapalenie płuc. Jego bezpośrednia przyczyna śmierci była nieznana.

Kościół został ponownie otwarty na ograniczoną Mszę świętą 2 maja, a dwóch kapłanów, którzy pozytywnie się sprawdzili, uczestniczyło w uroczystościach. Archidiecezja Galveston-Houston zaleciła, aby uczestnicy zostali poddani testom.

W Ringgold, Ga., Catoosa Baptist Tabernacle ponownie rozpoczął służbę osobiście pod koniec kwietnia, ale przestał 11 maja po tym, jak dowiedział się, że członkowie kilku rodzin zachorowali na wirusa. Lokalni urzędnicy zajmujący się zdrowiem badali trzy przypadki związane z kościołem. Usługi są obecnie zamknięte na czas nieokreślony.

Urzędnicy nadal obawiają się, że spotkania/obrządki religijne mogą być szczególnie podatne na rozprzestrzenianie się wirusa.

Centers for Disease Control and Prevention we wtorek opublikował raport o wybuchu epidemii w marcu w wiejskim kościele w Arkansas. Raport podaje, że spośród 92 osób, które uczęszczały do kościoła między 6 marca a 11 marca, 35 było pozytywnych, a trzy zmarły.

Raport powiedział, że śledczy odkryli, że 26 innych osób, które były w kontakcie z ludźmi z wydarzeń kościelnych, później uzyskało wynik pozytywny. Jedna osoba zmarła.

0

Dodaj komentarz