USA: Najwyżsi urzędnicy służby zdrowia poddają się kwarantannie…

USA: Najwyżsi urzędnicy służby zdrowia poddają się kwarantannie…

W związku z ostatnią niepokojąca informacją, że koronawirus może rozprzestrzeniać się w wyższych szczeblach administracji prezydenta Donalda Trumpa, trzech najwyższych urzędników zdrowia publicznego rozpoczęło częściową lub pełną samo-kwarantannę przez dwa tygodnie po kontakcie z kimś, kto dał wynik pozytywny na koronawirusa .

Pełnomocnicy  dr Roberta Redfielda, dyrektora Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz dr Stephen Hahn, komisarza ds. Żywności i Leków, potwierdzili środki ostrożności w sobotę. Dr Anthony S. Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, potwierdził raport CNN, że rozpoczął „zmodyfikowaną kwarantannę”, biorąc pod uwagę, jak to nazwał, kontakt „niskiego ryzyka”.

 

Działania nastąpiły po ujawnieniu w piątek, że sekretarz prasowy wiceprezydenta Mike’a Pence’a, Katie Miller, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Pani Miller uczestniczyła w licznych spotkaniach grupy zadaniowej ds. Covid-19 w Białym Domu, w tym także dr Redfield, dr Hahn i dr Fauci. Dr Fauci będzie pozostawał w domu i nosił maskę przez 14 dni, powiedział CNN, być może odwiedzając swoje biuro w National Institutes of Health, gdzie  będzie jedyną obecną osobą ( czyli będzie jednoznacznie izolowany od innych osób ). W piątek przeszedł test otrzymując  negatywny wynik  na wirusa i planuje codziennie przechodzić kolejne  testy.

 

Dr Redfield miał również „kontakt wysokiego ryzyka” z osobą w Białym Domu, 6 maja, i będzie przechodził kwarantannę  przez następne dwa tygodnie, Benjamin Haynes, C.D.C. rzecznik, powiedział w oświadczeniu. Dr Redfield „czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów”, powiedział, dodając, że gdyby dr Redfield musiał odwiedzić  Biały Dom, poszedłby specjalną procedurę opracowaną dla  pracowników, którzy mogli być narażeni na wirusa. Wytyczne te wymagają kontroli temperatury, badania pod kątem objawów, masek, a także dystansu społecznego.

 

Emilia

0

Dodaj komentarz