USA przypadki koronawirusa wynoszą 1,5 miliona

USA przypadki koronawirusa wynoszą 1,5 miliona

USA przypadki koronawirusa wynoszą 1,5 miliona, infekcje rosną w niektórych stanach południowych.  

18 maja (Reuters) – Liczba przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 1,5 miliona w poniedziałek, ponieważ całkowita liczba zgonów spowodowanych przez nowy koronawirus zbliżyła się do 90 000, zgodnie z danymi Reutera dotyczącymi stanu i hrabstw.

 

Większość stanów USA zgłosiła spadek liczby nowych przypadków chorób układu oddechowego w tygodniu zakończonym 17 maja, a tylko w 13 stanach odnotowano wzrost zakażeń w porównaniu z poprzednim tygodniem, wynika z odrębnej analizy Reutera.

 

Tennessee odnotował największy tygodniowy wzrost o 33%. Nowe przypadki Luizjany wzrosły o 25%, a Teksas zgłosił o 22% więcej przypadków niż w pierwszym tygodniu maja, zgodnie z analizą Reuters danych z projektu COVID Tracking, prowadzonego przez ochotników w celu śledzenia wybuchu epidemii.

W stanie Michigan liczba nowych przypadków wzrosła o 18% po pięciu tygodniach spadków. Michigan zostało mocno uderzone na początku epidemii i odnotowało ponad 4800 zgonów. W skali krajowej liczba nowych przypadków COVID-19 spadła o 8% w ostatnim tygodniu, czemu sprzyjały ciągłe spadki w Nowym Jorku i New Jersey. Prawie wszystkie 50 stanów USA pozwoliło jednak na ponowne otwarcie niektórych firm, a mieszkańcom na swobodne poruszanie się, budząc obawy wśród niektórych urzędników służby zdrowia o drugiej fali epidemii. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleciły stanom, aby odczekały 14 dni na spadek liczby nowych przypadków COVID-19, zanim złagodzą ograniczenia związane z dystansem społecznym. 17 maja 13 stanów spełniło te kryteria, w porównaniu z 14 stanami w poprzednim tygodniu, według analizy Reutersa.

GDZIE SPADAJĄ A GDZIE NOWE OGNISKA:

Kansas i Missouri odnotowały największe spadki w nowych przypadkach z poprzedniego tygodnia, po wybuchu w zakładzie pakowania mięsa w St. Joseph w stanie Missouri spowodowały ponad 400 przypadków w pierwszym tygodniu maja. St. Joseph siedzi na granicy Kansas-Missouri, na północ od Kansas City.

Washington D.C. odnotował 32% spadek po kilku tygodniach wzrostu. W Gruzji, jednym z pierwszych państw, które ponownie się otworzyły, w ubiegłym tygodniu liczba nowych przypadków spadła o 12%, a teraz odnotowano dwa kolejne tygodnie spadku liczby przypadków. Globalnie liczba przypadków koronawirusa wynosi 4,5 miliona od wybuchu epidemii w Chinach pod koniec ubiegłego roku. Według analizy Reutersa, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Stany Zjednoczone mają trzecią największą liczbę przypadków – około 45 na każde 10 000 osób.

0

Zuzia

Korespondent z Kanady

Dodaj komentarz