W czasie koronawirusa rośnie popularność sportowych aplikacji do treningu w domu.

W czasie koronawirusa rośnie popularność sportowych aplikacji do treningu w domu.

Czy coś może łączyć Tour de France i Motocyklowe Mistrzostwa Świata? Okazuje się, że może i tym czymś jest rowerowe wyzwanie “The Cav Sessions” na aplikacji Zwift.

Zawodnicy MotoGP i Tour de France ramię w ramię

Ograniczenia w organizowaniu imprez i zawodów sportowych wciąż trwają. Ten przedziwny czas chętnie wykorzystują firmy tworzące gry komputerowe i różnego rodzaju aplikacje widząc w tym możliwość rozpropagowania swoich produktów. Tak samo jest w tym przypadku. “The Cav Sessions” jest to cykl wirtualnych treningów rowerowych, na które zapraszani są znani zawodnicy. Głównodowodzącym jest tutaj uczestnik Tour de France Mark Cavendish, od którego nazwiska nazwane jest całe przedsięwzięcie.

Marc może się poszczycić wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Jest między innymi trzykrotnym mistrzem świata w kolarstwie torowym oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w 2016 z Rio de Janeiro. Tym razem wraz z zawodnikami Motocyklowych Mistrzostwa Świata MotoGP: Calem Crutchlowem, Fabio Quartararo i Maverickiem Vinalesem odbędzie wspólną wirtualną przejażdżkę rowerową dzięki aplikacji Zwift. Na pierwszy ogień poszli Carl Crutchlow, a następnie Maveric Vinales. Kolejna sesja z Fabio Quartataro odbędzie się 27 maja. Ich poczynania można oglądać poprzez Zwift lub na Instagramie poszczególnych zawodników @markcavendish, @calcrutchlow, @fabioquartararo, @maverick12official.

Czym jest Zwift?

Zwift to aplikacja mobilna mająca za zadanie urozmaicenie treningu domowego poprzez wprowadzenie nas do wirtualnego świata. Aby z niej skorzystać, potrzebujemy specjalnego urządzenia, które dzięki podłączeniu do naszego roweru lub bieżni (jest też opcja dla biegaczy) będzie przekazywać aplikacji aktualnie osiągane wyniki. W ten sposób możemy wizualizować nasz realny wysiłek w postaci wirtualnego zawodnika. Zwift oferuje szereg tras o różnym stopniu długości i trudności, możliwość skorzystania z programów treningowych, a także wspólnych wirtualnych przejażdżek wraz z innymi użytkownikami. Na pewno jest to ciekawa alternatywa do zwyczajnych ćwiczeń na bieżni lub rowerku treningowym.

0

Daria

Korespondent z Majorki

Dodaj komentarz