W Niemczech prawie tysiąc nowych przypadków koronawirusa

W Niemczech prawie tysiąc nowych przypadków koronawirusa

W ciągu ostatniej doby w Niemczech o 988 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Zmarła też jedna osoba.

W Niemczech w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba nowych przypadków zachorowań na koronawirusa o 988. Łącznie chorych na COVID-19 u naszego zachodniego sąsiada jest już 249 985. Zmarła jedna osoba a łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 9 325 – poinformował w niedzielę Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn w ubiegłym tygodniu poinformował o tym, że pomimo licznych przypadków nowych zakażeń nie będzie konieczne wprowadzenie znowu ogólnokrajowej kwarantanny.

W Niemczech najwięcej zakażeń wykryto dotychczas w Nadrenii Północnej-Westfalii (blisko 60 tys.), w Bawarii i Badenii-Wirtembergii. Najmniej z kolei w sąsiadującej z Polską – Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Koronawirus na świecie

Od początku pandemii na całym świecie zdiagnozowano już ponad 26,68 mln zakażonych koronawirusem. Do tej pory na świecie na COVID-19 zmarło 874 218 osób.

Matheo

Matheo

Korespondent

0

Dodaj komentarz