W Niemczech wykryto pierwszy przypadek zmutowanego SARS-CoV-2.

W Niemczech wykryto pierwszy przypadek zmutowanego SARS-CoV-2.

Zmutowany wirus SARS-CoV-2 dotarł do Niemiec. Władze Badenii-Wirtembergii potwierdziły, że we Frankfurcie wykryto pierwszy przypadek nowej wariacji koronawirusa, która w szybkim tempie rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii.

 

Osoba, u której wykryto nową wariację kornawirusa przyleciała do Frankfurtu z Londynu 20 grudnia. Wykonany po przylocie test na obecność SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny, a późniejsze analizy wykonane w laboratoriach w Berlinie potwierdziły, że wykryty wirus jest zmutowaną wersją znanego dotychczas koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. To pierwszy taki przypadek w Niemczech.

Zakażona osoba po wylądowaniu nie miała żądnych objawów infekcji, te pojawiły się dopiero po jakimś czasie. Obecnie pacjent wraz z rodziną, do której przyleciał, przebywa na kwarantannie. Na izolację trafiły również trzy osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną osobą.

Niemcy to kolejny kraj, w którym wykryto nową mutację koronawirsa. Wcześniej informacje o pierwszej osobie zakażonej nową wariacją SARS-CoV-2 podały władze Singapuru.

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz