W zakładzie mięsnym Animex Foods ognisko koronawirusa

W zakładzie mięsnym Animex Foods ognisko koronawirusa

W szczecińskim oddziale firmy Animex, która zajmuje się produkcją wędlin, wykryto ognisko koronawirusa. Obecnie ponad 150 osób przebywa na kwarantannie albo zostało odsuniętych od pracy.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie poinformowała w czwartek o tym, że w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest ognisko koronawirusa. Chodzi o zakłady produkcyjne firmy Animex. Na co dzień zatrudniają one ponad 1200 osób.

COVID-19 został potwierdzony na początku u osób tam pracujących, ale zatrudnionych przez firmę zewnętrzną, świadczącą usługę pracy na rzecz zakładu mięsnego.

Pozytywne wyniki testów na koronawirusa zostały potwierdzone również u 18 pracowników naszej spółki wykonujących swoje obowiązki służbowe na terenie zakładu. W związku z zaistniałą sytuacją przedstawiciele Animex Foods pozostają w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, podejmując wspólne działania mające na celu ograniczenie transmisji wirusa – poinformował Łukasz Dominiak, rzecznik prasowy Animexu

Firma postanowiła zapobiegawczo odesłać do domów grupę ponad 80 osób w wieku powyżej 60. roku życia oraz pracowników zmagających się z niektórymi chorobami przewlekłymi. W zakładzie produkcyjnym ograniczona została także liczba pracowników, którzy pracują w jednym czasie w tym samym miejscu.

– Zakład w Szczecinie zachowując zasady reżimu sanitarnego, kontynuuje swoją produkcję. Nieprzerwanie prowadzony jest monitoring sytuacji epidemiologicznej na terenie firmy – zapewnia Łukasz Dominiak.

Kierując się zasadą ostrożności, działaniem tym zostali objęci także pracownicy firmy zewnętrznej, którzy w całości zostali odsunięci od wykonywania swoich czynności na terenie zakładu.

Matheo

Matheo

Korespondent

0

Dodaj komentarz