Waldemar Malicki: “dzielę się dwoma wiadomościami : dobrą i dobrą”

Waldemar Malicki: “dzielę się dwoma wiadomościami : dobrą i dobrą”

Szanowni Państwo,

żyjemy w niezwykłych czasach. Czasach przykrych i budzących niepewność co do naszej przyszłości. Czasach , w których być może zaczynamy  powoli dostrzegać , że jak na razie mamy  do wyboru tylko jedną planetę.

Ale , jak mawiał klasyk: „nie z takich rzeczy chłopaki wychodzili” .  Dlatego postanowiłem się z Państwem podzielić dwoma  wiadomościami : dobrą i dobrą.

Pierwsza dobra wiadomość jest oczywista : bywało już na świecie nieporównanie gorzej i ludzkość dawała sobie radę . A nawet odnosiła z tego pewne korzyści udoskonalając swoją egzystencję. I może tym razem, kiedy nam się znowu uda , zechcemy się tym szczęściem nawet podzielić z naszą jedyną planetą.

Druga dobra wiadomość  jest jeszcze bardziej oczywista : jeżeli tym razem ludzkość nie wyjdzie z tego bez szwanku , a przy tym da się zniszczyć przez zmiany klimatu, plastik i nadmierną hodowlę, to będzie to prawdziwy sukces naszej planety .

Może nie od razu , ale bez nas na pewno będzie szczęśliwsza.

 

Mistrz Waldemar Malicki

Waldemar Malicki                                                                                                                                                                                  Mistrz fortepianu,                                                                                                                                                                                  Mistrz dowcipu

0

Dodaj komentarz