Wesela – czynnik najwyższego zagrożenia Covid-19

Wesela – czynnik najwyższego zagrożenia Covid-19

Wojewoda kujawsko-pomorski opublikował raport dotyczący nowych przypadków zakażenia koronawirusem w tym regionie. Aż 17 chorych pochodzi z powiatu radziejowskiego. To konsekwencja wesela, na którym jeden z gości okazał się zakażony.

Coraz częściej słyszymy o ogniskach koronawirusa na weselach i innych dużych uroczystościach rodzinnych. Wojewoda kujawsko-pomorski opublikował raport dotyczący 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. 17 chorych pochodzi z powiatu radziejowskiego – informuje portal wloclawek.naszemiasto.

Jest to właśnie konsekwencja wesela, na którym jeden z gości okazał się zakażony. Sanepid przeprowadził dochodzenie w tej sprawie i okazało się, że chory gość był mieszkańcem Iławy, który wrócił z turnusu rehabilitacyjnego w Jarosławcu.

Koronawirus po weselu. 17 próbek dodatnich

Goście weselni i obsługa zostali poddani kwarantannie. To osoby w różnych miejsc Polski: z powiatu radziejowskiego, mogileńskiego, włocławskiego i grudziądzkiego oraz z województwa wielkopolskiego i śląskiego. Do tej pory aż 17 na 20 badanych ma dodatni wynik na obecność COVID-19. Jedna osoba przebywa w szpitalu.

Koronawirus w Polsce. Warmińsko-mazurskie: Trzy nowe ogniska po weselach

Trzy nowe ogniska zakażeń wykryto także w województwie warmińsko-mazurskim. Wszystkie powstały po weselach. Tylko po jednym aż 600 osób zostało objętych kwarantanną.

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz