WHO: Jesteśmy w krytycznym momencie pandemii.

WHO: Jesteśmy w krytycznym momencie pandemii.

Świat znalazł się obecnie w krytycznym punkcie pandemii koronawirusa – ostrzegł w piątek wieczorem szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jak ogłosiło w piątek Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) – rozwój pandemii koronawirusa w 23 krajach UE i Wielkiej Brytanii budzi obecnie “poważne zaniepokojenie”. Organizacja wezwała do “natychmiastowych działań”.

Jesteśmy w krytycznym momencie pandemii Covid-19, szczególnie na półkuli północnej – podkreślił na konferencji prasowej dyrektor generalny WHO. Dodał, że “najbliższe miesiące będą bardzo trudne, a niektóre kraje znalazły się na niebezpiecznym torze”.

Wzywamy przywódców do podjęcia natychmiastowych działań, aby zapobiec dalszym niepotrzebnym zgonom, załamaniu się podstawowego systemu opieki zdrowotnej i ponownemu zamknięciu szkół – stwierdził Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Powtarzam dzisiaj to, co mówiłem w już lutym: to nie są ćwiczenia
– podkreślił szef WHO.

Rozwój pandemii koronawirusa w 23 krajach UE i Wielkiej Brytanii budzi obecnie “poważne zaniepokojenie” – ogłosiło w piątek Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wzywając do “natychmiastowych działań”.

Według unijnej agencji poważne obawy w sprawie rozwoju pandemii dotyczą wszystkich krajów Unii Europejskiej z wyjątkiem Finlandii, Cypru, Estonii i Grecji.

Wpływ presji na usługi zdrowotne i śmiertelność stają się coraz bardziej oczywiste. Przy wysokim poziomie przenoszenia ochrona wrażliwych osób staje się trudniejsza – dodała dyrektor ECDC Andrea Ammon, cytowana przez AFP

Agencja informuje, że od sierpnia liczba pozytywnych testów w całej Unii Europejskiej stale rośnie i nie można tego wyjaśnić zwiększoną liczbą testów.

Potrzebne są zdecydowane działania w zakresie zdrowia publicznego, aby odwrócić bezpośrednie ryzyko przeciążenia systemów opieki zdrowotnej i niezdolności do zapewnienia opieki wysokiej jakości.

powiedziała Ammon.
Alex
Alex
Koordynator projektu
0

Dodaj komentarz