WHO:”Najwięcej zakażeń od początku pandemii”

WHO:”Najwięcej zakażeń od początku pandemii”

Szef WHO poinformował, że w ciągu doby zakażonych koronawirusem zostało 106 tys. osób. Prawie 66 proc. dotyczy 4 krajów. Tedros Adhanom Ghebreyesus jest szczególnie zaniepokojony wzrostem pandemii w krajach o niskim i średnim dochodzie.

Droga do pokonania pandemii jest długa. W ciągu ostatnich 24 godzin do Światowej Organizacji Zdrowia zgłoszono 106 000 przypadków zakażenia koronawirusem – najwięcej w ciągu jednego dnia od czasu wybuchu epidemii. Prawie 66 proc. tych przypadków dotyczy czterech krajów” – powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szef WHO za przykład przywołał Koreę Południową, gdzie według niego wykorzystano doświadczenia w związku z pandemią MERS. “Szybko wdrożono kompleksową strategię znajdowania, izolowania, testowania i opieki nad każdym przypadkiem oraz śledzenia każdego kontaktu. Najpierw ograniczono wybuch pierwszej fali, a potem skutecznie powstrzymuje się nowe przypadki” – wymieniał.

Ghebreyesus jest jednak zaniepokojony wzrostem SARS-CoV-2 w krajach o niskim i średnim dochodzie. Zapewnia, że WHO wspiera państwa członkowskie, aby zaopatrzenie medyczne docierało do pracowników służby zdrowia i pacjentów. “Funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej jest priorytetem, bo zdajemy sobie sprawę z ryzyka dla życie, jakie niesie ze sobą zawieszenie podstawowych usług, np. szczepień dzieci” – podsumował.

0

Dodaj komentarz