Wielka Brytania rozpoczyna akcję – pierwsza osoba zaszczepiona !

Wielka Brytania rozpoczyna akcję – pierwsza osoba zaszczepiona !

Szczepionka na COVID. Wielka Brytania rozpoczyna akcję – pierwsza osoba zaszczepiona.

Wielka Brytania rozpoczęła we wtorek szczepienia na koronawirusa. Wyrób koncernu Pfizer/BioNTech otrzymała otrzymała we wtorek o godz. 7:30 polskiego czasu 90-letnia kobieta z Irlandii Północnej. – To zaszczyt, że otrzymałam szczepionkę jako pierwsza – cytuje słowa emerytki stacja BBC.
Szczepionka na COVID. 90-letnia Margaret Keenan z Enniskillen otrzymała szczepionkę

Szczepionka na COVID. 90-letnia Margaret Keenan z Enniskillen otrzymała szczepionkę (East News, Fot: PA pool, Associated Press, East News)

90-letnia Margaret Keenan z Enniskillen (Irlandia Północna) jako pierwsza osoba na Wyspach otrzymała szczepionkę na koronawirusa. Zastrzyk wykonano w uniwersyteckim szpitalu w Coventry.

– To wielki zaszczyt, że mogę być pierwszą osobą, która otrzymała szczepionkę. To najlepszy prezent, jaki mogłam otrzymać przed urodzinami. Dzięki temu będę mogła spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi w Nowym Roku, ponieważ większą część roku spędzałam sama – wyznała emerytka.

– Nie znajduję słów, które wyraziłyby wdzięczność dla pielęgniarki, która wykonała zastrzyk oraz całej brytyjskiej służby zdrowia. Mam też radę dla każdego, komu oferowana jest szczepionka na COVID: weź ją! Jeśli ja w wieku 90 lat mogę ją przyjąć, to ty także – apelowała Margaret Keenan.

 

Przemek

Przemek

Współpracownik

0

Dodaj komentarz