Wiemy, kiedy się rozpoczną zapisy na szczepienia przeciw Covid-19.

Wiemy, kiedy się rozpoczną zapisy na szczepienia przeciw Covid-19.

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw Covid-19; wśród punktów, które będą prowadziły szczepienia będą też prywatne przychodnie – zapowiedział w rozmowie z PAP szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Rzecznik rządu Piotr Müller w poniedziałek zapowiedział również, że na przełomie stycznia i lutego w poszczególnych gminach będą powstawały też mobilne punkty sczepień.

Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Wśród punktów, które będą prowadziły szczepienia będą też prywatne przychodnie, takiej jak Lux Med, Medicover. To będą te punkty, które zgłosiły się w trakcie naboru prowadzonego przez NFZ – wskazał minister.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej kancelarii premiera szczepienia będą realizowane w przychodniach POZ, szpitalach, szpitalach rezerwowych, a także u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, punkty szczepień mają się znajdować w każdej gminie.

Rzecznik rządu Piotr Müller w poniedziałek zapowiedział w Polsat News, że na przełomie stycznia i lutego w poszczególnych gminach będą powstawały też mobilne punkty sczepień.

Pierwsza dostawa szczepionki na koronawirusa dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs w piątek. Transport został rozdzielony do 72 tzw. szpitali węzłowych. W nich od niedzieli zaczęły się pierwsze szczepienia przeciw COVID-19.

W poniedziałek rano do Warszawy przybyła kolejna dostawa szczepionki przeciw Covid-19, tym razem 300 tys. dawek.

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz