Wrocław z darmowymi szczepieniami przeciwko grypie.

Wrocław z darmowymi szczepieniami przeciwko grypie.

Koronawirus w Polsce. Lada moment rozpocznie się sezon grypowy, który zbiegnie się w czasie z trwającą ciągle pandemią COVID-19. Wrocław postanowił w tej sytuacji sfinansować seniorom szczepienia przeciwko grypie.

Koronawirus w Polsce. Eksperci od wielu tygodni ostrzegają przed tym, co może wydarzyć się jesienią. Okres grypowy zbiegnie się bowiem w czasie z trwającą pandemią COVID-19, a obie choroby charakteryzują się podobnymi objawami.

W tej trudnej sytuacji miasto Wrocław postanowiło uruchomić specjalny program szczepień dla seniorów, o czym w poniedziałek poinformował prezydent Jacek Sutryk. Projekt w całości finansowany jest ze środków miejskich.

Z darmowych szczepień przeciwko grypie będą mogli skorzystać seniorzy w wieku 65+. W ramach programu zakupionych zostanie 11,5 tys. szczepionek za kwotę prawie 663 tys. zł.

“Na szczepienia obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Rozpoczniemy je najszybciej jak to będzie możliwe, najprawdopodobniej na przełomie września i października. Cały program potrwa do grudnia” – przekazał prezydent Wrocławia na swoim Facebooku.

Wytworzenie się odporności na grypę zajmuje ok. czterech tygodni od momentu szczepienia. Dlatego tak ważne jest, aby miejski program ruszył jak najszybciej. Zwłaszcza że osoby starsze są mocniej narażone na powikłania związane z grypą czy koronawirusem.

Boss

 

0

Dodaj komentarz