Wszystkich Świętych. Zamknięte cmentarze.

Wszystkich Świętych. Zamknięte cmentarze.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy zapadła w ostatniej chwili, w piątek – mówią nasze źródła w rządzie. – Za późno, są z tego same problemy. Ludzie są wzburzeni – uważa część rozmówców z obozu władzy. Jak usłyszeliśmy nieoficjalnie, w pomoc poszkodowanym zaangażuje się m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – odkupując od producentów i handlarzy kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w weekend przed cmentarzami. Informacje potwierdził premier.

„Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję. Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię” – napisał Mateusz Morawiecki w sobotę popołudniu na Facebooku.

Rozporządzenie podpisane przez premiera opublikowano zaledwie kilka godzin przed jego wejściem w życie.

Według informacji Wirtualnej Polski, nie jest prawdą, że rząd wiedział już kilka dni temu o zamknięciu cmentarzy, a o swojej decyzji postanowił poinformować w ostatniej chwili, robiąc – jak twierdzi opozycja – „na złość” Polakom.

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Alex

Koordynator projektu

Dodaj komentarz